Kolesterole Neler İyi Gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Kalp ve damar hastalıklarına sebep olan etmenlerinden başında gelmektedir. Yüksek kolesterolü olan kişilerin beslenme alışkanlıklarında yapacağı değişiklikler ile kendilerini çok daha iyi hissedecekler. Kendilerini benimseyerek sağlık sorunları yaşamalarının önüne geçmiş olacaklardır. Yemek yeme alışkanlığımızdan düzenlemeler yaparak günlük faaliyetlerimizi gözden kaçırmadan kolesterolden korunabiliriz.

Kolesterolünüzü kontrol etmek için kan testi yaptırabilirsiniz. Kolesterol düzeyiniz 60 ve üstündeyse eğer kalp hastalıklarına sebep olabilir. Sağlığımızı korumak için beslenme alışkanlarımız ile kolesterolümüzü belli bir düzeyde tutmalıyız.

Aktif olup günlük hayatınızda katılacağını fiziksel aktiviteler kolesterolünüzün düşmesine yardımcı olacaktır. Günlük en az 30 dakika yürüyüş yapmanız kolesterolünüzü dengede tutmasına yarayacaktır.

Fazla kilolarınız varsa onlardan kısa sürede kurtulmalısınız. Kötü kolesterole sebep olabilir. Sağlıklı beslenmek kilolarınızdan kurtulmanızda önemli etki yaratacaktır.

Sağlıklı yiyecekleri seçmeniz gerekmektedir. Bunlar arasında tüketmeniz gereken fındık, balık, ton balığı, somon tüketmeniz kolesterolünüzü dengede tutacaktır.

Alkol kullanımı varsa en kısa sürede bırakmanız gerekmektedir. Az miktarda tüketilen alkol dahi kolesterolünüzü tetikleyerek risklerin ortaya çıkmasına sebep olur. Sigara tüketimi alışkanlığından dolayı kolesterol düzeyiniz yükselebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir