Menu

Koltuk Altı Kararması Neden Olur

Cilt bakımı ve temizliği yapılmadığı zaman vücudumuzun çeşitli bölgelerinde kararmalar oluşur. Bunlardan en çok rahatsız edeni, koltuk altında oluşan kararmalardır. Bakımsızlık ve gün içinde terleme sonucunda oluşur. Koltuk altı hava almadığı gibi gün içinde sıcak olur. Kararmalar kendisini gösterir, ölü deriler olarak geri döner. Günlük olarak yapılacak bakım kararmaları önleyebilir.

Koltuk altında kızarıklar
Tüyler temizlenmesi ile kızarıklıklar belirginleşmeye başlanır. Bölgeye alkol bulunan çeşitli kozmetik ürünlerin sürülmemesine dikkat edilmeli. Koltuk altında tahrişe açık noktalar oluşturarak ilerleyen zamanlarda kararmalara neden olur. Epilasyon sonucunda koltuk altında kararma oluşuyorsa, güneşe çıkmamaya dikkat ederek koltuk altını havalandırınız.

Koltuk altı bakımı
Koltuk altında bakım yapmadan önce mutlaka tüyleri doğru şekilde temizliği yapılmalı. Bölge hijyenik ve temiz olmasına dikkat etmeliyiz.

Jilet yardımı ile koltuk altını temizledikten sonra aloe vera jeli kullanarak kötü kokulardan korunabilirsiniz.

Ağda ile öncesinde limon suyu ve pudra sürmek kararmaları önler. Limon vücutta ölü hücreler ve kararmalar için birebirdir.

Koltuk altı terlemesini önleme
Koltuk altı bölgesinde terleme oluşumunu önlemek için mısır unu ve karbonat kullanılabilir. Karbonat ve mısır unu, karışım sonucunda oluşabilecek nemlenmeyi önleyici etkisi bulunur. Koltuk altına demlenmiş adaçayı ılık şekilde sürülmesi kokuları aldığı gibi terlemeyi önler.

Aroma karışımlı içeceklerin tüketilmesi terlemeye neden olur.

Giydiğiniz giysilerin pamuklu olmasına özen gösterin, terlemeyi önlediği gibi teri emerek rahatsızlık vermesini önler.

Aşırı terleme sorunu yaşanıyorsa eğer kişiler botoks tedavisi ile terlemenin önüne geçebilir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.