Kuşburnunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Kuşburnu bitkisi ile hazırlanan çaylar alternatif tıpta giriyor. Faydaları azımsanmayacak kadar lezzetli ve şifalıdır. Şifalı bitkilerden alınan mineral ve içerikler sayesinde vücudumuzun eksikleri tamamlanır. Hastalıklara iyi geldiği gibi kış aylarında günlük en az bir bardak tüketilmelidir. Kış mevsimlerinde soğuk algınlığı, hastalıklar, rahatsızlıklar, sağlık sorunlarına birebir gelmektedir. Çay dışında tüketilebildiği gibi oldukça lezzetli meyveler sınıfına dahil edilmiştir.

C vitamini deposu, fosfor ve potasyum bakımından zengin olması faydalı mineraller sınıfına girmektedir. A vitamini, B1, B2, E ve K vitamini barındırır. Sodyum, kalsiyum, magnezyum, demir, mangan, bakır, çinko, katyon, sülfat, klorür, nitrat sayesinde vücudumuzun ihtiyacı olan vitamin, mineralleri karşılamaktadır.

Kuşburnu bitkisinin herhangi bir zararı olmadığı gibi aşırı şekilde tüketilmemeli. Günlük ideal olarak uzmanlar bir bardak kuş burnu ihtiyacımızı karşılayabileceğini belirtiyor. Sayılmayacak kadar bir çok hastalığa iyi gelerek iyileşmesinde yardımcı olur.

Kireçlenmeler, romatizma, kemik kırılmaları, bağ dokularının güçlenmesi, ateşlenme, yorgunluk, kemik erimesinde etkilidir. Mide rahatsızlıklarını önler, gastrit spazm, gastrit asit eksikliği ve ülsere bağlı olarak şişkinlik oluşumunun önüne geçer. İshal gibi enfeksiyon hastalıklarını önleyerek mide ve sindirim sisteminin görevini yerine getirmesine yardımcı olur. Kanser gibi bir çok hastalığın önlenmesinde de görev almaktadır.

Hamilelik döneminde oluşan kramplar, ağrıların hafiflemesini sağlar. Kan inceltici etkisi sayesinde kanın vücutta dolaşımını kolaylaştırır. Kılcal damarların ve tüm vücuda oksijenin gitmesi sağlanmaktadır.

Tansiyonu düzenler, iltihaplanmayı önler, kan şekerini düzene koyar, safra kesesi taşlarını düşürülmesinde etkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir