Limonla Saç Açma

Sponsorlu Bağlantılar

Limon doğal bir saç açıcıdır. Doğru kullanım ile saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Eskiden gelinler istediklerinde limon kullanarak saçlarının rengini açarak hazırlıklarını yaparlarmış. Koyu saçlara sahip olan kişilerin genellikle şikayetleri saçlarından yöne oluyor. Güneş altında kalınması ile saçlarınızda kararmalar meydana gelebiliyor. Limon kullanarak saçlarınızı açtığınız gibi fazla kuruyup yıpranmasının da önüne geçmiş oluyorsunuz. Zeytinyağı maskesi ile de saçlarınızı nemlendirebilirsiniz.

Limon ile saç rengi nasıl açılır?
İki adet limonu sıkın ve 1 litre su ile karıştırınız. Duştan çıkmadan önce bu karışım ile saçlarınızı durulayınız. Limon sürülen saçlarınız güneşte 1-2 saat kalması sonucunda etkisini göstererek saçlarınızın renk tonunda açılma fark edeceksiniz. Su karışımı olmadan limon sürmeniz saçlarınızın kurumasına sebep olabilir.

Limon karışımı ile saçlarınız açılarak sarı olmasını beklememeli. Tonlarda açılma görülerek saçlarınızın güzelleştiğini görebilirsiniz. Limon ile güneşin etkisi saçlarınızı toparlayarak güzelleşmesini sağlamaktadır.

Uzun ve kalın saçlara sahip olan kişiler limon suyunu 1 fincana çıkarması gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir