Menu

Omni Diyeti Nedir?

Omni diyeti günümüzde yaygın olarak kendisini gösteren diyetlerdendir. Kısa sürede yayılarak 2 haftalık süreçte 5-6 kilo vermenizi sağlıyor. Sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtularak zayıflamanız mümkün olmaktadır. Sağlıklı şekilde zayıflamak bağışıklık sistemini olumsuz etkilemediği gibi hastalanmanızın önüne geçmektedir.

Süt ve süt ürünlerinin olmadığı diyettir. Genelde kişiler kalsiyum yetersizliğine bağlı olarak sorunlarla karşı karşıya kalabilir. Diyet yapacak olan kişi günlük besin ihtiyacının yüzde 70’ini meyve, yüzde 30’da hayvansal gıdalarla tamamlar. 2 hafta gibi bir süreçte kilolarınızdan bir kısmını vererek kurtulmaktadır. Sağlıklı şekilde zayıfladığı ve kilo verdiği diyetlerden olmaktadır. 2 haftalık süre sonucunda Omni diyetine süt ve süt ürünleri de ilave edilmesi gereklidir.

2 haftada verilecek olan 5-6 kilodan dolayı kişiler 2 haftadan uzun süre diyeti yapmamalıdır. Vücutta kalsiyum eksikliğinden dolayı bir çok metabolizma sorununa neden olabilir. Sağlıklı diyet olarak görüldüğü takdirde yetersiz görülmektedir. Çok sağlıklı diyet olarak görülmesine rağmen 2 haftadan sonra devam ettirilecekse başlanması gereklidir. Süt ve süt ürünlerinin tüketimi azalacağından dolayı dikkat edilmelidir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.