Oruç Tutarken Kilo Nasıl Verilir

Sponsorlu Bağlantılar

Ramazan aylarında özellikle fazladan kilo almak istemeyenler oruç tutarak bunlardan kurtulmaları mümkündür. Sağlıklı şekilde zayıflamak isteyenler oruç tutarak yapmaları mümkün oluyor. Ramazan boyunca yediklerin, içtiklerine ve günlük egzersizliklerine dikkat ederek kilo almak yerine fazlalıklarından kurtulabilirler.

İlk olarak ramazanda oruç tutarak zayıflamak isteyenler diyetisyenleri ziyaret etmeleri gerekmektedir. Sağlık açısından risk taşımadığı gibi vücutları bakımından ihtiyaçlarını gidermiş olacaklardır. Herkesin yapacağı diyet boy, kilo, yaş, fiziksel aktivitesine göre değişiklik gösterir.

Oruç tutarken uzun süre aç kalınması durumunda kan şekerinde düşme meydana gelir. İftar vaktine gelinmesi ile fazla yemek yenmesi kişilerin kilo almansa sebep olabiliyor.

Metabolizma uzun süre aç kalması sonucunda bünyesinin zayıflamasına neden olur. Zamanla yorgun düştüğü gibi hareket etme ve bir şey yapma isteği kaybolacaktır. Yemek yerken birden bire yüklenmeyerek yavaşça tüketilmesi gerekmektedir.

İftardan sonra yediğiniz menü de dikkat edilmesi gerekenlerin başında yağlı olmamalı, ağırlıklı olarak buharla pişirilen ve sebze, etli yemekler gelmelidir. Yoğurt ve salata tüketilmesi vücudunuzun ihtiyacının önemli kısmını karşılaşmış olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir