Menu

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır

Kadınlar için saç renginde değişiklikler bir çok sebepten dolayı olabiliyor. Stres altında olup yenilik aradıkları zamanlarda dahi saçlarında ufak tefek değişiklikler yapmaktadırlar. Bunun dışında saçları boyatıldığı durumunda açmak için yeni bir boya ve yenilikler yapılması gerekmektedir. Doğal olarak saç rengini açmak bitkilerle olmaktadır. Evde uygulayacağınız basit yöntem sayesinde saçlarınızı canlı bir şekilde açabilirsiniz. Tonlarında yenileme ve gelişme sağlanması mümkündür.

Papatya suyu kullanımı doğal olması ile saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermemektedir. Saçlarda canlılık ve güzellik yaratabilir. Kişi kendi saç tonlarında 2-3 açık renk elde etmesi tamamen papatya suyuna kalmıştır. Kullanacağınız yöntemler saçlarınızı canlandırarak açılmasını da sağlayacaktır.

Papatya suyu hazırlama tarifi
Kurutulmuş papatyalar ve su ihtiyacımız olacaktır. Papatya toplanarak güneşte kurtulabilirsiniz.

Bir litre suyun içine bir su bardağı yada avuç papatya boşaltınız. Suyu 10 dakika boyunca kısık ateşte kaynatınız. Suyunu almak için süzgeç yardımı ile süzünüz. Papatya suyumuz hazır olacaktır, ılıması beklenir. Saça uygulanırken direk saça dökülerek yada bazı yerleri suyunun içinde yıkanır. Uygulama ile güneş gören bir yerde bulunarak saçların açılması sağlanmaktadır. Yarım saat yada bir saat boyunca güneşte durduktan sonra saçların açılması sağlanacaktır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.