Parfüm Nasıl Kalıcı Olur

Sponsorlu Bağlantılar

Severek aldığınız o muhteşem markanın parfümünün uçup gitmesi can sıkıcı olabiliyor. Bahar ve yaz aylarında kokunuz ile çevrenizdekileri büyüleyebilirsiniz. Parfümün üzerinizde nasıl kalıcı olacağı konusunda uzun araştırma yaptık.

Parfümün kalıcı olmasındaki en büyük etken temiz tendir. Duş aldıktan sonra kullanacağınız parfüm gün boyunca üstünüzde olacaktır. Kirli olması ter ve rüzgarın etmesi ile uçuşup gitmesine neden olur. Banyodan sonra parfüm uygulayabilirsiniz.

Parfümün yanında verilecek olan duş jeli, vücut losyonları ve deodorantlar kokunun üzerinizde kalmasını sağlayacaktır.

Kokuyu uygulayacağınız yerler vücudunuzun hareket eden yerleri olunca daha kalıcı olabilir. Bilek, boyun, göğüs arası, kulak ve diz aralarında kullanılan parfüm çok daha kalıcı olmaktadır.

Parfümünüzü cilt tipinize göre seçmeniz önemlidir. Yağlı ciltlerde parfüm çabucak uçabilir ama aldığınız parfüm uygunsa uzun süreli olarak kullanabilirsiniz.

Parfüm seçerken kokularını birbirlerine karıştırmamaya dikkat etmelisiniz. Karışan parfümler kokuları yüzünden sizi rahatsız edebilir. Karıştırabilir ve yanıltmış olması mümkündür.

Teninize sıkacağınız parfümün kalıcı olup olmadığını test etmeniz karar vermenize yardımcı olacaktır. Bir süre sonra parfüm kokusu kayboluyorsa eğer yanlış seçim demektir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir