Patates Suyunun Faydaları

Sponsorlu Bağlantılar

Patatesi sebze olmaktan öte tanımadığımız aşikar. Her ülkede sevilen ve sofralarda yer alana patatesin sırlarını görmezlikten gelinmemesi gerekmektedir. Güney Afrika’dan dünyaya yayılan patates besleyici ve koruyucu etkisi ile devamlı tüketilir durumda olmuştur. Lezzetli tadı çeşitli alanlarda yemek yapımında kullanılmaktadır. Patates üzerinde yapılan araştırma sonucunda suyunun da faydaları olduğuna kanaat getirilmiştir.

Patates suyu sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasında önemli rol üstlenmektedir. Midemizde oluşan asitlenmeyi azaltarak ülser oluşumunu engeller. Ülser sorunu olanlar ve azaltmak isteyenler için kırmızı patateslere yönelmesi gerektiğini belirtebiliriz. Patates suyu ile ülser oldukça rahatsız olabilir. Ha patates ve siyah noktalı olanları kullanmaktan sakınınız. Zehirli maddeler içerdiğinden dolayı faydadan daha çok zarar verecektir. Patates suyu ile havuç suyunu birbirlerine karıştırarak yanma hissinden korunabilirsiniz. Romatizma ve eklem ağrıları çeken kişiler içinde patates kabuğu ile çay yaparak bunları önleyebilirler. sürekli olarak baş ağrısı çeken kişilerde patates suyunu tüketerek ağrıları hafifletebilir.

Patates suyunun şifası saymakla bitmediği gibi karaciğer sorunu yaşayan kişilerinde tüketmesi gerekecek. Sabahları aç karnına 150 gram patatesin suyunu tüketmeleri karaciğer temizliğinizi sağlayacaktır.

Cilt güzelliğine önem veren kişiler içinde patates suyu tüketilmesi gerekmektedir. Cilt lekeleri, kuruluğu ve kaşıntılı deri sorunlarında patates suyu şifalı olmaktadır. Sağlık sorunlarından uzaklaşarak sıkıntılardan kurtulmanız mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir