Pazartesi Sendromu Nedir

Bir çok insanın kâbusu olarak görülen pazartesi sendromu insanları mutsuz etmeye yetiyor. Günlük hayatın stresi ve yıllar boyunca insanın geçim sıkıntısını atlatabilmek için çalışmaları gerektiğini göstermektedir. Rahatsız edici bir Pazar günü insanların gelecek hafta tüm hayallerini yıkabilecek kadar yüksek olmaktadır. Yaşantınız boyunca hafta içi çalışan bir bayanın yorgunluğunu atması için sadece 2 günü olmaktadır, bunlardan bir gününü dinlenerek geçirse dahi ikinci günü pazartesi sendromuna hazırlıyordur. Bu psikolojik hastalığın belirtisi olarak insanların yoğun iş ve stres altında olarak geçimlerini sürdürdükleri göz önünde olmaktadır.

Nasıl Atlatılır? Bu sendromu atlatmak için kendinize doğru olan işi seçmenizde fayda olmaktadır. İstemediğiniz ve strese girdiğiniz bir işte yaşam kalitenizin çizgisini daha yukarıda tutup kendinizi pazartesi sendromuna sokmak yerine, istediğiniz gibi bir iş bularak stresi ve yaşantınızı düzenleyebilirsiniz. Genellikle kadınlarda görülen sorunlardan birisi olmaktadır. İş yerinize giderken bir dışarıda hava almanız ve güzel elbiseler sizin kendinize olan güveninizle birlikte güzel zaman olduğunu anlayabilirsiniz. Bunu hissettiğiniz zaman bir kaç saat içerisinde sendromdan geriye eser kalmayacaktır.

Sağlığa Etkisi Bu süreç boyunca harcamalarınızı kontrol ederek kendiniz için uygun olan işi bulduğunuz zaman bu stres kendiliğinden azalır. Kalp krizinin çoğu pazartesi sabahı olmaktadır bunu birbiri ile ilişkilendirmek gerekirse pazartesi sendromu olarak kabul edilebilir. Bir çok hastalığı stres tetikleyebildiği gibi kendinize zarar verebilirsiniz.Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.