Menu

Pürüzsüz Bacaklar İçin Ne Yapmalı

Pürüzsüz bacaklar her genç kızın hayali olduğunu biliyor musunuz? Güzel ve kusursuz bacaklara sahip olmak herkesin hakkı olduğunu düşündük. Sizlerde fotomodellerin sahip olduğu pürüzsüz ve kusursuz bacaklara sahip olmanız kaçınılmazdır.

Bacaklardaki tüyler her kadının kabusudur. Tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntemlere ağırlık verebilirsiniz. Ağdayı uygulamadan önce çok sıcak olmamasına özen göstermeniz kıl köklerinden almasına yardımcı olarak etkilenmenizi engelleyecektir.

Tüylerden kurtulmak için traş yapanlardansanız o zaman sabun yerine vücut losyonu kullanın. Tahriş olmasını önlediği gibi kızarıklık ve yanmanın da önüne geçmiş olacaksınız. Bacaklarınızın ipeksi olmasını sağlayabilirsiniz.

Epilatörler istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Uygulama sonrasında tutacağınız buz bacaklarınızda kan dolaşımını hızlandırarak kızarıklıkların oluşumunu önleyecektir.

Tüylerinizi aldığınızdan sonra ilk gün boyunca bacaklarınızı güneş, parfüm ve sıcak sudan korumanız gerekiyor. Güzel koku olmasını isteyenlerdenseniz eğer kokulu nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.

Bacaklarınızda batıkların oluşma durumunda, her banyo sonrasında kese ile ovmanız onların yumuşamasını sağlayacaktır. Sıcak su ile genişleyen gözenekler sıkılaşarak pürüzsüz bacaklara sahip olmanız kolaylaşacaktır.

Bacaklarınızın bakımını düzenli olarak yapmanız parlak ve canlı olmasını sağlayacaktır. Banyo sırasında bebek yağı, vazelin gibi yoğun nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.

Selülit oluşumları pürüzsüz bacaklarınıza engel olabilir. Bol su içmeniz selülitlerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Haftada iki kere portakal yağı ile masaj yapın, ardından soğuk su ile durulamanız bacaklarınızın canlı kalmasını sağlayacaktır.

Bacaklarınız sıkı olmasını istiyorsanız eğer spor yapmayı deneyebilirsiniz. Yürüyüş, spor gibi aktivitelerde yeterli olabilir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.