Menu

Ramazanda Migren ve Baş Ağrısı Nasıl Geçer

Ramazan ayında oruç tuttuğumuz zamanlar özellikle baş ağrısı ve migreni olan kişiler daha çok etkilenmektedir. Açlıkla birlikte günün stresi gerilmelerine neden olur. Baş ağrısı sorunlarına iyi gelecek yöntemler üzerinde durarak ramazan ayını iyi geçirebiliriz.

Limon aromaterapi özellikleri kullanarak başımıza iyi gelmesi sağlanabilir. Bir parça limonu avucumuzda ovuşturduktan sonar parçalanmasını sağlarız. Macun kıvamına gelmesi ile birlikte alına masaj yapılarak uygulanır. Kısa sürede etkilerini geçirerek iyi gelmektedir.

Baş ağrıların belli başı sebeplerinden birisi stres olduğunu düşünecek olursa eğer kaslarımız gerilecek ve boyun ağrısına sebep olarak başımıza vuracaktır. Gün içinde kendimizi germemeye dikkat ederek özel göstermeliyiz. Hareketlerimize dikkat ettiğimiz sürece etkilerden etkilenmemizde azalacaktır. Bulunduğumuz yerinde rahat olması gerektiğini düşünecek olursak güzel bir koltuk olabilir. Rahat olduğu sürece kan akışını düzgün bir şekilde vücudumuza dağılmasını sağlayacaktır.

Başınız ağrıdığı zamanlar ağrıyı geçirmek için o noktayı bulunuz. Baskı uygulayarak ağrı bölgesi tespit edildikten sonra oval hareketlerde masaj yaparak iyi gelmesini sağlayabiliriz. Migrene bağlı olarak ortaya çıkan baş ağrısı kişilerin daha zor dönemler geçirmelerine sebep olmaktadır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.