Menu

Ramazanda Spor Yapmak

Ramazan ayına girmemiz ile yeme alışkanlıklarımızda değişiklikler olacaktır. İftar ve sahur vaktinde yiyecek tüketeceğimizden dolayı düzenli şekilde tüketmeliyiz. Hayatımız baştan sona değişiklik olacağını düşününce spor yapmanın zamanı olacaktır. Yaz aylarında uzun ve sıcak günlerde hem susuz hem aç kalacağınızda dolayı vücudunuz bitkin düşebilir. Amatörce spor yapmayacaksanız eğer biraz spor aktivitelerine zaman ayırmanız gerekebilir. Yedikleriniz ve içtiklerinizin ihtiyaçları karşılanabilir. İftar saatinden sonra fazla sormadan egzersiz sağlık açısından önemli olur.

Öğleden sonra spor yapılması kan şekerinin düşmesine neden olabilir. Spor yapma ihtiyacınız varsa iftardan sahura kadar olan vakitte yapabilirsiniz. İftardan en az iki saatten sonra spor vakti ayarlayabilirsiniz.

Spor hayatınızın bir parçası olduğundan ramazan ayından iftar vaktine kadar sahur ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Yorucu olmadan spor yapmak sağlığınızı da olumsuz etkilemeyecektir. Düzenli şekilde spor yapmak beraberinde sağlık getirip rahat etmenizi sağlayabilir. İhmal edilmemesi gereken nokta doğru saatte yapılan spor olacaktır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.