Saç Tebeşiri Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Saç tebeşirleri saçlarınıza canlılık verdiği gibi her gün değişen etkileri bulunmaktadır. Saçlarınız devamlı boyamaya elverişli değilse ve yenilik isteyenler için renkli tebeşirler gibi istedikleri gibi boyayabilirler. İstedikleri renklere ulaşarak saçlarını boyayıp geçirebilirler. Kendi modanızı yaratmak istiyorsanız eğer kullanacağınız saç tebeşirleri ile yapabilirsiniz. Rengarenk saçlarınız olduğu gibi eğlenceli bir bakış açısı oluşturmanız mümkündür.

Saç tebeşiri nasıl kullanılır?
Saçta daha öncen jöle ve sprey varsa temizlenmesi gerekmektedir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra sürmeniz doğrusu olacaktır. Hafiften saçlarınıza su püskürterek ıslatılmalı su damlamayacak şekilde. Saçlar hafiften ıslatıldıktan sonra tebeşir ile boyanmaktadır. Homojen şeklinde saçlar taranır ve boya yerleşir. Kurutma makinesi ile boyatmak sabit kalmasını sağlayarak dağılmasını önlemektir.

Saç tebeşirleri elbisenizde leke yapmaması adına mutlaka kurtulmalıdır. Yağmurlu havalarda saçlarınızı boyamamak gerekir ıslandığı zaman birbirlerine karışarak elbisenize bulaşmasına neden olabilir. Saç tebeşirleri bütün saç renklerinde kullanılarak boyanabilir. Zararları olmamakla beraber haftada 4 kez kullanılmasının herhangi bir sakıncası yoktur. Kaş veya kirpikleri boyamaya çalışılmamalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir