Saçlar Hızlı ve Sağlıklı Nasıl Uzatılır

Sponsorlu Bağlantılar

Saçlarınızın sağlıklı şekilde uzamasını istiyorsanız kullanacağınız bitkisel yağlar etkili olacaktır. Uzun saçların bakımı zor olduğu gibi kırılmalar meydana gelebilir. Saçlarınızın bakımını yapabilir, sağlıklı beslenmesi için elinizden geleni yapmanız mümkündür. Saçlarınızın ayda yapısına balı olarak 0.5-2cm arasında uzayacağını hesap ederken bakımının mutlaka yapılması gerekir. Sağlıklı saçlarla beraber kırılmasını önleyerek canlı gözükmesi için kullanacağınız yağlar oldukça etkili olabilir.

Argan yağı: E vitamini bakımından saçlarınızı destekleyerek güçlendirecektir. Saç diplerine ve saçlarınızı canlandıracaktır.

Yılan yağı: Saçlarınızı güçlendirdiği gibi dökülmeleri önleyici etkisi bulunmaktadır. Doğal olması ile ideal saç bakımınızı yapmanıza olanak sağlıyor. Saçlarınızın kırılmasını önlediği gibi uç kısımlarının korumaktadır.

Tatlı badem yağı: Doğal olarak uygulanana saç tellerinizi koruyan etkisi bulunmaktadır.

Hint yağı: Omega barındırması ile saçlarınızı kalınlaştırarak korumaktadır. Saç derisini koruduğu gibi kepeklenmeleri önler.

Zeytin yağı: E vitamini bakımından saçları koruduğu gibi ipeksi olmasını sağlamaktadır.

Keten tohumu yağı: Saçların dökülmesini önler, sağlıklı şekilde uzamasını sağlamaktadır.

Saçlarınız için kullanacağınız bitkisel yağlar sayesinde sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın güzel kokmasını istiyorsanız eğer karışımların içinde lavanta yağı eklenebilir. Koku olarak güzellik sağladığı gibi canlanmasını da sağlayabilirsiniz. Saçlarınızın bakımını sıkça yapmanız gerekebilir. Uzun saçlara sahip olan bayanların mutlaka kırıklarını aldırarak uzaması sırasında sağlığına kavuşmasını sağlamalısınız. Sağlıksız olarak uzayan saçlar kırılmalara ve yıpranmaya neden olur. temiz tutulması gerektiği gibi saç derisinin nefes alması oldukça önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir