Menu

Sahurda Kaç Bardak Su İçilmeli

Sahurda Ne Kadar Su İçmeliyiz, Sahurda Kaç Litre Su Tüketmeliyiz içeceğimiz su miktarı önemli olup gün boyunca susuz kalacağımızda göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

İmsak vaktinden iftara kadar vücudumuz sıvı alamayacağından dolayı su miktarı gün boyunca azalacaktır. Yeterli miktarda su alınması durumunda metabolizmamız bu duruma karşılık koruma sağlayacaktır. Günümüzün ilk zamanlarını susuz bir şekilde geçirir son saatlere doğru susamaya başlarız. İnsanın günlük ihtiyacı olan su miktarı 2 – 2,5 litre kadar tüketmesi gereklidir. Ramazan ayı boyunca iftar vaktinden sahura kadar kişiler 1 – 1,5 litre su tükettikleri görülmüştür.

Ramazan ayı boyunca sindirim sisteminiz doğru bir şekilde çalışabilmesi için kısa aralıklarla su tüketimi yapılması gerekmektedir. Sahur vaktinde içeceğiniz suyu ayakta değil oturarak veya çömelerek içilmesi durumunda su mide kısmında duracaktır. Suyu ayakta içtiğimiz zaman on iki parmak bağırsağına doğru yolcuğa çıkar faydasını yeterince göremeyiz. Mide sağlığı içinde büyük önem taşımaktadır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.