Menu

Salatalık Suyunun Faydaları Nelerdir

Yüzyıllar boyunca insanoğlu salatalığı sofralarından eksik etmemiştir. Hakkında bilinmeyen bir çok etkisi olup hayatımıza fayda sağlamaktadır. Gazlı, kalori yüklü, harika ve doğal olup alternatif tıpta özellikle kullanılmaktadır. Vitamin ve kalori bakımından oldukça zengin olmaktadır. Salatalık suyu sağlık başta olmak üzere cildimiz içinde faydalıdır.

Kolay salatalık suyu tarifi
Geceden 2 litre soğuk suyun içine 1 adet dilimlenmiş salata ilave edin. Ertesi sabah taze kesilenlerle tekrar değiştirin. Suyunu afiyetle içebilirsiniz, yanında nane ve limon kullanılabilir. Hararetinizi aldığı gibi oldukça faydalıdır, lif bakımından ilk sıralarda geliyor. Sağlıklı bir vücuda ve cilde ulaşmak için yeşil olan meyve sebzelerin tüketilmesi gerekir. İsterseniz cildinizin üzerine yerleştirebilir, isterseniz de keyifle tüketmeniz mümkündür.

Doktorlar yeşil sebzelerin tüketilmesini önerdiği gibi tabağınızı bol miktarda doldurulmasından bahsetmiş olacaktır. Bizde size bardağınızı salatalık ile doldurarak onun şifalarından faydalanmanızı istiyoruz. Vücudumuzun önemli bir kısmı sudan oluşması, salatalığında bol miktarda su içermesine bağlı olarak tüketilebilir olduğunu gösteriyor. Çoğu insan günlük su ihtiyacını yeteri kadar almamaktadır. Bunun için sebzelerden elde edilen karışımla sağlığınız

Yeterince su içmiyorsanız eğer salatalık suyunu deneyiniz. Harvard üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre meyve aromalı içecekler daha çok tüketilmektedir. Salatalık lezzet katacağından dolayı daha çok su içmenizi sağlayacaktır.

Hafta sonları baş ağrılarına artık son verin. Salatalık suyu sayesinde vücudunuz su ihtiyacını aldığı gibi ağrıları hafifletmektedir. Böyle sorunlar yaşıyorsanız kendinize salatalık suyu hazırlayarak sağlıklı şekilde tüketiniz.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.