Menu

Sallanan Sandalyenin Faydaları Nelerdir?

Sallanan sandalye sadece size keyif veriyor olamaz. Bir çok faydası olduğunu öğrendiğiniz zaman onunla sallanması oldukça keyifli olacaktır. Şaşırtıcı ama gerçeklerden birisi sallanan sandalyenin faydalarıdır. Birisi sallandığından bahsedince neler hissedersiniz ki? İşte bunlara açıklık getirmek için bilim insanları çalışmalar yapmıştır.

Alzheimer hastalığı
Sallanırken beyinde anksiyeteyi azaltarak endorfinler salgılanmasını sağlar. Endorfinler sayesinde sakinleştirme etkisi yaratarak hastaların ağrılarına iyi gelmektedir. Yaşlı hastalarda iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.

Sırt ağrısı
Egzersiz olarakta düşünebilir. Bel fıtığı ve sırt ağrısı çeken kişiler için sallanan sandalyeler şifa dağıtıyor. Bel fıtığından dolayı kişiler belerini kullanamazken, sallanan sandalye masaj yaparmış gibi vücuttaki kan akışını hızlandırmaktadır. Amerika Başkanı John F. Kennedy dahi bir doktor tarafından tavsiye edilen sorun için bel ağrısından kurtulmuştur.

Varis
Bacakların sürekli hareket içinde olması varis oluşumunu engellemektedir. Yaşamını devam ettirecek olan kişiler bu sayede bel ağrılarından kurtulmaktadır.

Kilo kaybı
Sallanan sandalyede 1 saat boyunca kişinin sallanması durumunda 150 kalori yakmaktadır. Günde birkaç saatte spor yapmış gibi kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.