Şeftalinin Faydaları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yaz meyvelerinin vazgeçilmezi olan şeftali gün içinde bir adet mutlaka tüketilmesi gerekmektedir. Faydaları saymakla bitmediği gibi cildinizi güzelleştirerek genç görünmesini sağlıyor. Güzel olmanıza etki sağladığı gibi aynı zamanda A, B ve C vitaminleri bakımından da destekleyiciniz olacaktır. Bağışıklık sisteminize destek sağladığı gibi sizi dışarıdan gelecek hastalıklardan korumaktadır. Bol sulu olması vücudumuzun su ihtiyacının bir kısmını da karşılamaktadır. Severek tüketebileceğiniz gibi gün içinde kendiniz için daima yer verebilirsiniz.

Çin’de yetiştirilmeye başlayan şeftali zaman içinde yayılmıştır. Kalsiyum, demir ve sodyum bakımından zengin olması sağlanır. Ülkemizde bugün Bursa ilinde en çok yetiştiriciliği yapılarak dağıtılır.

Şeftalinin faydaları
Sindirim sistemimizi destekler. Hazmımızı kolaylaştırdığı gibi böbreklerimizde taş varsa onların düşürülmesini sağlar. Doğal olarak idrar söktürücüsü olması sağlığınıza etki etmektedir. Böbreklerinizi koruyucu etki yaratarak sağlıklı çalışmasını sağlar. Ağız kokusu sorunu yaşayan kişiler tüketmesi temiz ağza ulaşmalarını sağlar. Uyku problemi olan kişiler yatmadan önce yiyecekleri şeftali sayesinde rahat bir uyku çekebilirler. Cildinizi güzelleştirici etki yarattığı gibi nemlenmesinde de önem taşımaktadır. Göz sağlığınızı korur, safra kesesinin sağlığını sağlamaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir