Menu

Selülit Giderici Yöntemler

Selülit denildiği zaman aklınıza portakal görüntüsüne sahip bacaklarınız gelmesin. Denenmiş ve başarılı olunmuş yöntemler üzerinde durarak yaza çok daha rahat şekilde girebiliriz. Selülit sıkıntılarından dert yananlara çeşitli yöntemlerle kendilerine olan özgüveni geri kazanacaklar.

Selülit ile mücadele de ilk olarak sağlıklı beslenmeye ağırlık vermeliyiz. Yağlı yiyecekler grubuna giren kızartma, tatlı yerine doğanın bize verdiği meyvelere yönelmeliyiz. Sebze haşlamaları ile sağlığınızı korumuş olarak kısa sürede kendinize gelebilirsiniz.

En kolayı su içmek
Selülitin en büyük düşmanı su olduğuna inanamayacaksınız. Vücudunuzdaki toksinlerin atılması ile fazlalıklarınızdan kısa sürede kurtulacaksınız. Metabolizmanız daha sağlıklı şekilde çalışacağından dolayı selülitlerin oluşumunu engellemektedir. İnanılmaz ama gerçek.

Fırçalamak
Bacaklarınızda oluşan selülitleri haftada iki kez olmak üzere fırçalayınız. Sertleşmiş ve ölü deriden kurtularak selülitlerden her geçen gün daha çabuk kurtulacaksınız. Selülitli bölgedeki kan akışı düzene girdiği gibi çok daha hızlı gerçekleşecektir. Banyo yaparken keselemeyi unutmamalısınız.

Egzersiz
Düzenli olarak yapılan yürüyüş ve hareketler sayesinde selülitlerin azaldığını fark edebilirsiniz. Spor yapmak kan akışını hızlandırdığı gibi sert bir vücuda sahip olabilirsiniz. Selülitlere hiç pay bırakmadan onlarla vedalaşın.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.