Selülit Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Selülit bacaklarda oluşan yağ birikintileri oldukça rahatsı vericidir. Bacaklarda oluşan yağlar görüntünüzü etkileyebilir. Yaz aylarında özellikle deniz sezonunun açılmasında oldukça rahatsızlık veren görüntüler ortaya çıkar. Denize girmekten çekindiğiniz gibi kendinizle küsebilirsiniz. Selülitlere karşı alacağınız çeşitli önlemler sizi koruyacak etkileri minimum seviyeye indirecektir.

Selülit giderici içeceler
Uzmanlar tarafından selülite yönelik bol miktarda su tüketilmesi gerektiği belirtiliyor. Vücudumuzda önemli işlevlerin yerine getirebilmesi için su tüketilmesi gerektiği gibi fiziksel görüntümüz içinde su tüketimine destek vermeliyiz. Günlük tüketilecek en az 2,5 litre su sayesinde selülitler zaman içinde ortadan kalkacaktır.

Kafein tüketiminin selülite etkisi
Günlük hayatımızda stres ve yoğunluğa bağlı olarak kahve tüketimi yapabiliyoruz. Bol miktarda kafein olmasından dolayı metabolizmamız hızlı çalışarak vücudumuzda fazla yağların yakılmasında etki yaratacaktır.

Alkol tüketimini azaltın
Alkolün vücuda alınması ile yağa dönüşerek selülitleri etkilemektedir. Alkol tüketimi artması ile selülitler daha çok ortaya çıkarak etkilenmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Spor yapan kişilerde selülit oranı azalmaktadır. Düzenli olarak spor yapılaması cildinizin sıkılaşmasını sağlayacaktır.

Yediğiniz içtiğiniz yiyeceklere dikkat edin, şeker oranına bağlı olarak tüketiminizi göz önünde bulundurmalısınız.

Selülitten kurtulmak için bazen doğal yöntemleri tercih etmeniz yetersiz kalabilir. Bunun için kozmetik ürünleri kullanmak sizin selülitten kurtulmanızı sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir