Selülit Nedir?

Sponsorlu Bağlantılar

Cildimizde yağ tabakalarının birikmesi, derimizde portakal görüntüsüne benzer görüntülerin oluşmasına selülit denir. Genelde kilolu olan kişilerde görülen durumlardandır. Kadınlar için daha çok ön planda olduğu gibi bacak kısımlarında oluşur, erkeklerde karın ve kol kısımlarında selülitler görülür. Kadınlar için görüntü daha ön planda olduğundan daha dikkat ederek görüntüleri konusunda endişe duyarlar.

Hormona dengesizlik, ergenlik, hamilelik, menopoz, dokularda dönem gibi durumlarda selülit belirginleşir. Vücudun çeşitli yerlerinde görüşmesi onların kilo almalarıyla orantılıdır. İdeal kilosunda olmayan kişilerde özellikle bacak, baldır kısımlarının altına yerleşen yağ tabakaları ile anlaşılır olur.

Selülit nedeni ile yaz aylarında denize girmekten çekindikleri gibi kendilerini gizleme gereksinimde bulurlar. Mayo, mini etek, bikini girmekten sakınarak saklanırlar. Yaz aylarında forma girmek isteyerek selülitlerin ön plana çıkmasından kendilerini korurlar. Portakalsı görüntü her bayanın kabusu, kurtulmak için çeşitli spor ve egzersizlere başvurmaları gerekebilir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir