Menu

Sigaranın Cilde Zararları

Sigaranın cildimize olan zararları düşündüğümüzden çok daha fazladır. Sigara vücudumuza, cildimize zarar vermektedir. Sağlığımızı korumak için sigara kullanımından uzak durmalıyız. Farkında olmadan içtiğimiz sigara organlarımıza zarar verdiği gibi cildimizin görüntüsüne de zarar verir. Sigara başta ağız kokusu, diş sararması, yüzde çöküklük, cilt renginde bozukluk, cilt sarkmaları ve lekelerin oluşumuna nedendir.

Sigaranın cilde zararları
Cilt güzelliğine düşkün olan bayanlar için zararları saymakla bitmiyor. Sigara organlarımıza zarar vermesi doğrudan cildimizi de etkiler. Cildimize yönelik faaliyette bulunan organlarımızın zarar görmesi kaçınılmaz olur. Ciltte solukluk, yaraların geç iyileşmesi, lekelerin geçmemesi bunlardan bir kaçıdır.

Sigara kullanan kişilerin dahi saçlarında sararmalar görülebilir. Sigara dumanı saçlara, bıyıklara, sakallara gelerek kirli görüntü oluşturur. Kişiler sigaradan uzak durarak doğal renklerine ulaşabilirler. Nikotin kokusu cilde sinmesi ile gözeneklere girerek insanların kötü kokmasına neden olur.

Yüzdeki dolgunluğu alarak yerine kurumuş ve yıpranmış cilt bırakır. Deriyi incelttiği gibi yapılan makyajlarla birlikte kötü görünümlere neden olur. Ciltteki damarlar belirginleşmeye başlayarak yüz görüntünüz kötüleşir. Nikotine bağlı olarak cilt lekelerinin oluşumuna edendir. Kemikleriniz daha iri şekilde ortaya çıkarak yüz hattınızdaki altın oran bozulur. Cilt tazeliğinizin zarar görmesine neden olur. Derinizin koyu görünmesine, yüzünüzün yıpranmasına, kırışıklıkların cilt lekelerine neden olmalarına sebeptir. Sigaranın zararları cildinizi her daim yıpratarak yok eder.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.