Sivilce İzleri Nasıl Geçer

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilce her yaştan insanın en temel sorundandır. Çoğu insanın gençlik dönemlerinde daha çokta ergenliğe girerken karşılaştığı sorunlardandır. Yüz bölgesinde yağlanma olması sonucunda gözenekler tıkanır bununla birlikte rahatsızlık duyarsınız. Bu izlerden kurtulmak için çeşitli sivilce tedavileri uygulayabilirsiniz.

Sivilceler izleri neden olur?
Kimisi sivilcelerden kurtulmak için el ile müdahale eder, patlamaları sonucunda orada bir yara izi kalarak sonsuza dek taşırsınız. İz bırakmamak için elinizden gelenin fazlasını yapmanız gerekecektir. Beyaz tenli bayanlarda sivilce izleri çok daha belirgin olmaktadır.

Sivilce izleri nasıl geçer?
Cildinize uygulayacağınız doğal olarak yöntemler insanları etkiler. Cildin ihtiyacı gereğince sıvı ve yağ oranını dengede tutulmalıdır. Yüzünüzde oluşacak sivilcelerden kendinizi korumanız gerekmektedir. Uygulayacağınız çeşitli kürler sayesine sorunlardan ortadan kaldırabilirsiniz.

Bal Maskesi
Yarım tatlı kaşığı bal
1 adet yumurta akı
1 yemek kaşığı süt

Hazırlanışı: Yumurta akını kar beyazı olacak şekilde karıştırılmalıdır. Malzemeleri karıştırarak bekletiniz. Soğuk su ile cildinizi temizledikten sonra haftada 2 kere bal maskesini kullanmalısınız.

Sirke Maskesi
Cildinizin ihtiyacını karşılamak için elinizden gelenin fazlasını yapmalısınız. Cilt bakım maskeleri sayesinde hücrelerin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

1 kaşık elma sirkesi
1 kaşık su
1 parça pamuk

Her akşam elma sirkesi ile pamuğu karıştırınız. Pamuğu bandırarak yüzünüze masaj yaparak sivilce lekelerinizden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Elma sirkesini sürdükten 1 saat sonra silinmesi gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir