Siyah Noktalar Nasıl Gecer

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah noktalardan şikayetçiyseniz sizlere bakım tavsiyelerimiz olacak. Genelde siyah noktalar burun kısımlarında çıkar. Güzellik salonlarına gidemiyorsanız eğer evde uygulayacağınız yöntemler sayesinde bunu sağlayabileceksiniz. Siyah noktalardan kurtularak temiz bir cilde sahip olmak istiyor musunuz?

Siyah noktalardan nasıl kurtuluruz?
Sıvı sabun yerine katı sabun kullanmalıyız. Yüzümüzü güzelce sabunlayarak yıkayınız. Temiz bir yüze sahip olacağınız gibi siyah noktalar birer birer düşecektir. Siyah noktalar yüz temizliği yapılmadığından dolayı ortaya çıkmaktadır.

Yarım litre suyu ocağın üstüne koyuyoruz, kaynayan su ile birlikte bir tutam papatya, nane, ıhlamur koyup yaklaşık 20 dakika kaynatılmaktadır. Temiz bir havluyu hazırladığımız tarifte ıslatarak yüzümüzü yakmayacak sıcaklıkta yüzümüze yerleştiriyoruz. Havlu soğuyana kadar yüzümüzde bekletiyoruz ve lekelerin temizlendiğini hissedeceğiz. Sıcak havlu siyah noktaları yumuşatacağından dolayı bir pamuk parçasına krem sürerek yüzdeki noktaları temizleyiniz. Baş parmağınız veya iğne olmayan şırınga kullanarak siyah noktaları yüzünüzden arındırabilirsiniz. Siyah noktalardan bu sayede kurtulmuş olacağız.

Siyah noktaların oluşumu nasıl engellenir?
Siyah noktalar canınızı sıkabilir, kurtulmak istemek gibi onların temizlenmesi de önemlidir. Günlük olarak sabunla yüzünüzü yıkamanız siyah noktalara engel olmaktadır. Günün sıcaklığı ve pisliği yüzde yağlanmalara sebep olarak siyah noktaların oluşumundaki en büyük etkendir. Akşamları yüzümüzü yıkadıktan sonra krem sürerek yumuşamasına ve leke oluşumunu önleyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir