Siyah Noktalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Sponsorlu Bağlantılar

Siyah noktalar cildimizde kötü görünümlere sebep olabiliyor. Cilt temizliğini yaparak yüzde siyah noktaların yanı sıra sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz. Temizlik her şeyi başı olduğundan dolayı siyah noktalarda rahatsız eder. Özellikle herkesin neredeyse burun kısmında ufak tefek siyah noktalar görülür. Gözeneklerin yağlanması ve tıkanması sonucunda gözle görülebilir derecede olur.

Yağlı ve geniş gözenekleri olan kişiler siyah noktalara rast gelebilirler. Siyah noktalardan kurtulmak istiyorsanız ufak tefek noktalara dikkat ederek kendinizi koruyabilirsiniz.

Siyah noktalardan kurtulmak için öncelikli olarak gözeneklerin açılması gerekiyor. Buhar banyosu gözeneklerin genişlemesini sağladığından kurtulmanız kolay olacaktır.

Siyah noktaları temizlemek isteyenler sıkarak kurtulamazlar. İğne veya şırınga yardımı ile hafifçe bastırarak çıkarmanız mümkündür.

Çıkartamadığınız noktalar için fazlasıyla uğraşmanız cildinizde kötü oluşumlara sebep olabilir.

Siyah noktalar için maske tarifi
2 çay kaşığı bal
3 çay kaşığı kil
2 çay kaşığı badem yağı

Malzemeleri birbirlerine karıştırarak karışımı hazırlayın. Cildinizin üzerinize masaj yaparmış gibi uyguladıktan sonra 30 dakika bekleyiniz. Kuruduktan sonra cildinizden çıkartarak ılık suyla ovalayarak cildinizi yıkayınca siyah noktaların azaldığını ve temizlendiğini göreceksiniz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir