Menu

Solaryumun Zararları

Solaryum her geçen gün güneşe çıkıp bronzlaşamayanlar için daha cazip hale geliyor. Uzmanlar tarafından sıkça zararları dile getirilmesine rağmen, bronzlaşma durumlarına göre tercih edenlerin sayısına göre artmaktadır.

Solaryum ışınlarının vücuda temas etmesi ile birlikte zararları kendisini göstermektedir. Işınlar vücuda temas etmesi ile hücre dokularının ölmesine neden olarak zararlara yol açar. Hücrelerin zarar görmesinin yanı sıra koyulaşan ten zaman içerisinde kanser gibi hastalıkların oluşumlarına neden olmaktadır. Cihazlardan gelen ışınlar sağlıklı olmadığı gibi kişiler kendilerine dikkat ederek oluşabilecek zararlardan bir nebzede olsun korunmuş olur. Ultraviyole ışınlarının aşırı dozda kullanılması cildi yormaktadır. Kişiler daha hafif derecelerde solaryum cihazlarından faydalanmaları mümkündür.

Solaryumun zararları
Cilt kanserine sebep olur,
Ciltte kuruluk ve kırışıklara neden olur,
Erken yaşlanmayı tetikler,
Cilt lekeleri oluşumuna neden olur,
Ciltte yağlanma ve sivilce oluşumunu sebeptir.

Solaryum zararlarını minimum seviyeye indirmek için tek bir seferde değil belirli aralıklarda az dozda ultraviyole ışınlarına maruz kalmak önemlidir. Doğru ve sağlıklı şekilde ışınların etkisine maruz kalan kişiler kendilerini koruyabiliyorlar.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.