Stres Mideyi Nasıl Etkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Stres doğrudan midemizi etkileyebilir, içinde bulunduğumuz durumda strese kapılmamız sonucunda midemiz kasılarak rahatsızlık verebilir.

Hayatı endişeli ve gergin geçiren kişilerin durduk yere mide ağrısıyla karşılaşabilir. Stres doğrudan organlarımızı etkileyerek zorlanırız. Stres sindirim sistemine zarar vererek reflü, gastrit, peptik ülser gibi rahatsızlıklara sebep olabilmektedir. Çeşitli hastalıklardan etkilenmeniz kaçınılmaz olabilmektedir.

Stres ile mide kanserinin doğru orantılı olduğu görülmektedir. Yoğun stresli dönemler midedeki mekanizmaların bozularak, fizyolojik ve nöroendokrinolojik değişikliklere sebep olduğu uzmanlar tarafından öne sürülmüştür.

Düzenli hayata geçiş yapmak mide sorunlarının önüne geçilmesini sağlıyor. Stresin olmadığı bir hayatta sinir sistemine aşırı yük olmamasıyla mide hastalıkları yaşanmamaktadır. Sağlıklı vücut, fiziksel, ruhsal ve sosyal anlamda iyi olmasıyla stresten kurtulmuş olabiliriz. Stres ile başa çıkmanın yollarıyla uğraşarak hastalıklardan hepten kurtulmuş olabiliriz.

Spor yapmak stresi azalttığı gibi mide rahatsızlıklarının da önüne geçilmesinde etkili oluyor. Günlük temiz hava ve sporun getirileri ile mide hastalıkları ve kanserden uzaklaşmış oluyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir