Menu

Sucuk, Salam ve Sosisin Zararları

Sucuk, salam ve sosis gibi hazır yiyecekler sofralarımıza her ne kadar lezzet katsa dahi zararlarını görmezlikten gelmemeliyiz. Sağlıklı bir toplumun sağlanması için yediklerimiz sağlıklı ve işlenmemiş olmalıdır. Doğadan elde edilen ürünler bizim sağlığımıza kavuşmamızı sağlar. Fast Food sektöründe daha çok kullanılan sosis oldukça zararlı olabiliyor. Hazır yiyeceklerin içinde ne olduğunu bilmememiz beraberinde zararlar getirebiliyor.

Neden zararlılar?
Tehlikenin anlaşılması için bu tür hazır yiyeceklerin içinde bulunan iç yağı, sinirler ve tam olarak sıyrılamayan et parçalarından dolayı zararları ortaya çıkmaktadır. İçlerine bilmediğimiz karışımların katılması lezzet katabilir ama tam anlamıyla sağlıklı olmadığının bilinmesi gerekmektedir. İçlerine katılan gaga, paça, kıllar ve tüylerin karışımı sonucunda hoş olmayan bir şey ortaya çıktığı açıkça ortadır. Karışımlar sonucunda bunlar gözle görülmez bir hal alarak baharat karışımı sonucunda hoş tat oluşturuluyor.

Hayvanların atık sayılacak kısımlarının dahil edilmesi sonucunda ortaya ciddi bir sağlık sorunu ortaya çıkabiliyor. Beyaz etli hayvanlarında çeşitli fast food ürünlerine karıştırdıkları bilinilmektedir. Hayvanların kıkırdak denilen kısımları, deri ve göğüs bölgelerindeki etlerden meydana gelmektedir. Buradaki ürünlerin içinde katılan maddeler çok ince şekilde doğranarak sonra kalıplar halinde sosis, salam ve sucuk yapılmaktadır. Ucuz fiyata satılması için sizlere yarım kilo olan sosis paketlerini adeta 5 liraya verdiklerinden çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.