Menu

Tansiyon Evde Nasıl Düşürülür

Atardamarımız tarafından yapılan basınca verilen isme tansiyon denir. Kan vücudumuza uyguladığı basınç organlarımıza ve dokularımıza fazla basınç vermesi sonucunda etki yaratmaktadır. Tansiyon değerleri bazı durumlara göre değişiklik gösterebilir.

Tansiyonunuzu ölçtüğümüz zaman 14/9 üzerinde olduğunu görürseniz yüksek ve hipertansiyonda olduğunu söyleyebiliriz. Tansiyon aileden gelen ve kişilerde kilo, şeker hatalığı, beslenme bozukluğu, yaşam tarzı, stres ve hareketsizlik sonucunda daha etkili olabiliyor. Sağlığınız koruyarak tansiyondan kendinizi arındırmış olabilirsiniz.

Yüksek tansiyona maruz kalan kişilerin damar hastalıkları ile baş başa kalacakları belirtilmektedir. Beyin kanamasına kadar sebep olup kılcal damarların parçalanmasına nedendir. Tehlikeli rahatsızlık olduğundan dolayı tansiyonunuz çıktığı zaman düşürmek için bir an önce tariflerimizi uygulayınız.

Evde Tansiyon Nasıl Düşürülür?
Kollarınızı dirseklerine kadar soğuk su ile yıkayınız. Tansiyonunuz biraz düşecektir.

Sarımsak tansiyona birebir düşürmek için tüketebilirsiniz. Yüksek tansiyon şikayeti olanlar yemeklerinde sarımsak ve soğan tüketimine dikkat etsinler.

Yemeklerde tuz tüketimini azaltmalısınız.

Sigara ve alkol tüketimi azaltmalı gerekirse düşürmeliyiz.

Ani düşürmek için bir su bardağına yarım limonu sıkabildiğiniz kadar sıkın üzerine su ilave ederek içiniz.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.