TeamSpeak (TS) Nedir

Team Speak (TS) oyuncuların özellikle kullandığı sesli ve yazılı görüşme programıdır. Kendinize özel ip adresi satın alarak team speak uygulamasını yerleştirip herkes program üzerinden bağlantı kurabileceği duruma getirilebilir. PC’yi az yorması ve üstün ayarlamaları sayesinde online oyunlarda vazgeçilmez olmaktadır. Kişi ve kişiler tarafından sesli iletişim aracı haline getirilmiştir.

Toplu hareket edilmesi gereken oyunlarda özellikle kişiler tarafından kullanılmaktadır. Yanı sıra TeamSpeak sayesinde toplantılar, görüşmeler ve iletişim ağının kurulması mümkün olur.


TeamSpeak kullanımı oldukça basittir. İhtiyacınız olan TeamSpeak server adres, port numarası ve kendinize ait bir nick olmasıdır. Hepsinin tamamladıktan sonra giriş yaparak arkadaşlarınız ile görülebilirsiniz. Konuşmak için belli başlı bir tuş ayarlanması gerekiyor.

Konuşma tuşu ayarı
Settings > Options > Capture kısmına gelerek orada Push-To-Talk olan yanındaki butona tıklayarak konuşma yapacağınız sıra basılı tutacağınız tuşu belirleyebilirsiniz. Devamlı kullanmadığınız tuş olması önemlidir. Örneğin shift seçmeniz dahilinde sık kullanılmadığından dolayı sizi de rahatsız etmez.

TeamSpeak hakkında daha geniş bilgiyi soru cevap üzerinden sizlere ulaştırabiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.