TeamViewer Nasıl Kullanılır

Sponsorlu Bağlantılar

TeamViweer nedir ile ilk olarak başlayalım. İnternet kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan uzaktan bilgisayar kontrol etme panelidir. Anlayacağınız dilden daha net şekilde iki ayrı bilgisayarın birbirlerinin ekranını görme, takip etme, işlem yapabilme, dosya aktarımı gerçekleştirmesidir. Günümüzde milyonlarca insan bu sistemi kullanmaktadır.

Kullanmak istiyorsanız ilk önce size sunulan ücretsiz sürümünü indiriniz. Kurulumu çok basit olduğundan dolayı masaüstüne indiriniz. İsterseniz kurulum yapabilir yada yapmayarak kullanmanız mümkündür. Bilgisayarınıza kurmadan tek seferde çalıştırarak karşı taraf ile iletişime geçmeniz mümkündür.

Kurum yapıldıktan sonra karşınıza ekran gelecektir. Burada 9 (örn: 123 456 789) haneli sayı sizin bilgisayarınızın adresi olarak gözükecektir. Devamında yapılması orada olan 4 haneli (örn: 1234) şifrenizi karşı tarafa vermeniz olacaktır. Sağ kutucuğa bunları yazdıktan sonra bağlantı ve şifre onayı ile bilgisayarınızı yönetebilir. Mesela bilgisayarınızı kullanarak başka bilgisayarda çeşitli kontrol işlemleri yaparak bakımını yapmanız mümkündür.

TeamViewer ile yapabilecekleriniz;
Karşıdaki bilgisayarın faresini, klavyesini kontrol edebilirsiniz.
Ekran görüntüsünü anlık örebilirsiniz.
Bilgisayarınızdan karşıdaki bilgisayara dosya, program, resim gönderebilirsiniz.
Bakım işlemlerini ve çeşitlilik yapabilirsiniz.
Kendi bilgisayarınız gibi kullanmanız mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir