Menu

Ton Balığının Faydaları

Ton balığı lezzet ve barındırdığı mineraller bakımından oldukça lezzetlidir. Ton balığının oldukça faydalı olduğu gibi sağlığımıza etki etmektedir. Bilindiği üzere ton balığında bol miktarda omega-3 bulunuyor. Yağ asitleri, konserve ton balığı mükemmel şekilde sağlığınıza fayda sağlayacaktır.

Yağ içinde konserve edilen balıklarda bol miktarda kalori bulunur. Bir porsiyon ton balığı günlük olarak tüketilmelidir. Bir kutu içinde bulunması gereken 330 kalori gerekir. Vücutta doymuş yağlardan bir miktar içermesi, sağlığı koruduğu gibi etkilemektedir. İhtiyacımız olan besin değerlerinden birisi Omega-3 yağı olacaktır. Kalp krizi gibi çeşitli hastalıkların önüne geçen etkileri bulunmaktadır. Genelde insanların ton balığını konserve şeklinde bulabilecekleri haldedir.

Diyabet, kanser gibi hastalıkların oluşmasını önleyici etkiye sahiptir. Orkinos balığından elde edilen ton balıklarında tek zarar nokta, cıva bakımından zengin olmasıdır. Cıva seviyesinin yüksek olmasından dolayı fazla tüketilmemelidir. Yüksek miktardan daha çok az miktar tüketim önemli olmaktadır.

Cilt
Ton balığında bulunan yağlar cildinizin yenilenmesine ve parlamasına yardımcı olur. Cildin nem oranını koruyarak zarar görmesini de engellemektedir.

Kalp
Omega-3 yağı sayesinde kalp dostu olduğu gibi koruyucu etki sağlar. Kalp krizine yol açan kardiyak aritmilerini önlemekte etkilidir. Haftada iki kez tüketilecek olan yağ sayesinde kalp sağlığını korumanız mümkündür. Obez, diyabetik ve ilaç kullanan kişiler ton balıklarını rahat şekilde tüketmeleri mümkündür.

Saç
Saçları gürleştirdiği gibi onarımını yapar. Beslenmesin de etkili olarak saçlarınız daha canlı hal alacaktır. Vücudunuzu koruduğu gibi olumsuz etkilerden de koruyan vitamin ve mineralleri barındırıyor.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.