Türk Kahvesinin Sağlığımıza Etkileri

Sponsorlu Bağlantılar

Türk kahvesi sağlığımız için oldukça faydalıdır. Türk topraklarında yapılma çeşidi ile birlikte lezzetli acı bir kahve elde ediyoruz. Herkes tarafından çok sevildiği gibi akşamları bir fincan içmeden uyuyamayız. Fazla miktarda içmesi sakıncalı görülmektedir. Gün içinde tüketebileceğiniz gibi lezzetine doyum olmayacaksınız. Fazla miktarda tüketilmesi midenize ve karaciğerinize zarar verebilir.

Yüksek tansiyon; Günlük 5-6 bardak tüketilmesi durumunda tansiyonunuzun yükselmesine sebep olur. Bilimsel olarak tespit edilen miktardan fazla tüketilmemelidir.

Kalp hastalıkları riski; Yüksek tansiyonla birlikte çeşitli kalp hastalıklarına sebep olabilir. Kalbinizde ritim bozukluğu oluşumuna neden olarak kalbi olan kişilerin daha az kahve tüketilmelidir.

Ülser riski; Aşırı tüketim sonucunda kahve ülser oluşumuna sebep olmaktadır. Midenizde asit salgısından dolayı ülser hastalığı görülmeye başlanır. Uzmanlar tarafından ülser ve gastrit hastalığı olan kişiler günde maksimum bir bardak kahve tüketmelidir.

Migren riski; Aşırı tüketimden dolayı migren rahatsızlığı olan kişilerde görülmesine sebep oluyor. İçindeki bileşenler kan hücrelerini tetikleyerek migren riskini arttırır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir