Uyurken Ağızdan Su Gelmesi Neden Olur

Sponsorlu Bağlantılar

Uyurken hepimizi rahatsız edecek durumlardan birisi ağzımızdan su gelmesi olacaktır. Sabah uyandığınız zaman yastığınızda ıslaklık, ağzınızdan ise hoş olmayan bir tat oluşacaktır. Nefesinizi ağzınızdan aldığınız gibi bakteriler ağzınıza toplanacaktır. Sabaha kadar ağzınızın açık kalması tükürüğün dışarı akmasına sebep olmaktadır. Akan su sizi ciddi manada rahatsız edebilir, önemli uyku sorunu haline gelebiliyor.

Uyurken ağızdan su yada salya akmasına yönelik mutlaka doktora görünmek gerekmektedir. Kulak-burun-boğaz uzmanı bize bu konuda yardımcı olarak yol gösterecektir. Uyku esnasında ağızdan yapışkan maddenin akması sizi rahatsız ettiği gibi uykunuzu almanıza dahi engel olur. Bu tür konularda dikkatli olmanız gerekmektedir.

Ağızdan su gelmesinin nedenleri;
Burundan nefes alma sorunu yaşayan kişilerde özellikle görülür. Nefes alamadığınızdan dolayı istem dışı olarak ağzınız açılır ve nefes alıp vermeye başlarsınız. Ağzınızda bulunan sistem sayesinde salyalar yavaş yavaş akmaya başlayacaktır. Ağızdan su gelmesi ağız kokusuna neden olarak size rahatsızlık verebilir.

Reflü ve mide fıtığı bunlara sebep oluyor. Parazitlere neden olarak bağırsaklardaki parazitlere uyku esnasında ağızdan salya akmasına sebeptir.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir