WhatsApp Brezilya’da Yasaklandı

Sponsorlu Bağlantılar

WhatsApp milyonlarca kişinin telefonlarında kullandığı mesajlaşma uygulamalarından birisiydi. Taa ki Brezilya’dan haber gelene kadar oldu. Uygunsuz içeren materyallerin paylaşıldığına dair şikayetler artması sonucunda Brezilya mahkemesi tarafından yasaklandı. Brezilya’da WhatsApp kullanımı tamamen yasaklandı.

Yasaklanmanın sebebi olarak WhatsApp için uygun içerik değil Brezilya’da temsil edecek herhangi ofisinin bulunmamasından dolayı zarar görmesidir. Ofis açtığı takdirde kendisini temsil ederek yasağın iptaline karşı dava açabilir.

Mahkemenin isteğine göre cevap gelmemesinden dolayı kararın çıktığı açıklandı. Twitter, Facebook, Youtube gibi sosyal ağlarında yasaklanması gereğince şirketler kendilerine ofis açmaktadır.

Karar ile ABD eyaletlerinden olan Brezilya’da yasaklanarak milyonlarca kullanıcısından uzaklaşmasına sebep oldu.

Erişimin yasaklanması sonucunda etkiler olumsuz şekilde geri dönmeye başlamıştır. Giriş yapmaya çalışan kişiler erişim sağlayamadı. Online mesajlaşma servisine bir yasak getiren ülkede Çin olmuştu. WhatsApp yasak olduğu ülkelerde yanı sıra bir çok ücretsiz mesajlaşma uygulamaları da yasaklanmıştı.

Sponsorlu Bağlantılar


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir