Menu

Yeşil Çayın Faydaları

Yeşil çayın inanılmaz faydaları olduğu gibi bilinmeyenlerle birlikte mucizevi bitki olduğunu öğrenebiliriz. Her derde deva olduğu gibi çay türleri arasında en sağlıklı olduğu söyleniyor. Hiç bilinmeyen faydalarını okuduğunuzda şaşkınlık içerisinde kalacaksınız.

Yapılan araştırmalar sonucunda, yeşil çay tüketen kişilerde kanser riski görülme oranı çok daha düşük. Kalp sağlığını koruduğu gibi hastalıklarında yüzde 45’lik azalma olmuştur. Diyetisyenlerin kilo vermek isteyen kişilerin sağlıklı şekilde yeşil çaydan faydalanarak yapabileceklerini vurgulamışlardır.

Yeşil çay açlığı bastırdığından zayıflamaya yardımcıdır. Metabolizmanın hızlı ve sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar. Bel bölgesindeki oluşan yağlanmaları önleyerek kolay şekilde zayıflamanıza yardımcı olur. Kilo vermenizde yardımcı olduğu gibi etkilerinin azalması sağlanır.

Yeşil çayda bol miktarda antioksidan bulunması kanser, kan pıhtılaşması, DNA hasarı, atesroskleroz gibi hastalıkların önlemektedir. Yeşil çayın yapraklarında bulunan klorofiller vücudumuz için koruyucu etki yaratır.

Bağırsak hastalıklarının görülme oranını azaltır, iltihaplı hastalıklarda iyileşmeye yardımcı olmaktadır.

Cilt ve saç bakımından oldukça onarıcı ve bakım yapıcı etkiye sahiptir. Saçlarınızın sağlıklı olmasını sağladığı gibi doğal bakım ürünüdür. Saçlar yeşil çay ile temizlenir ve onarımı yapılır.

Yeşil çay diğerlerine göre faydalı olmasının nedeni, içinde bulunan antioksidan bakımından polifenollerden kaynaklı olmasıdır. Vücutta C vitamini etkisini göstererek acımsı tadı ile anlaşılabilmektedir. Kişilere enerji verdiği gibi dikkat dağınıklarını önleyen etkilere de sahiptir.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.