Yüzde Uyuşma Neden Olur

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz bölgesinde sıkça uyuşmalar meydana gelerek altında yatan hastalıkların habercisi olabiliyor. İlk belirtisi olarka yüzün sağ kısmında, sol veya tamamını görülebilen uyuşmalar ile göstermektedir. yüz bölgesindeki sinirlere bağlı olarak uyuşmalar görülebilir. Uyuşma başka hastalıkların belirtisi olabiliyor. Yüzün sağ kısmında oluşan uyuşmalar Bell paralizisi hastalığına işaret eder. Yüz bölgesinde sinirlerin olduğu gibi kas yapısına bağlı olarak kaynaklanmaktadır.

Yüzdeki uyuşmalar kişilerde konuşma güçlüğüne neden olabilir. Yüzdeki hareketsizlikten dolayı insanlar konuşamaz ve istediklerini dile getiremez hale geliyorlar. İnme olarak bilinen felçi ortaya çıkabilir. Yüzlerdeki damarların hareketsizliği, beyne oksijen gitmemesine bağlı olarak olabiliyor. Yüzün çeşitli bölgelerinde uyuşmalara neden olarak insanları etkileyebilir.

Vücudumuzda B12 vitamin yetersizliği yüzde uyuşmaya neden olacağından potasyum, kalsiyum, sodyum takviyesi yapılması gereklidir. Kişiler başta rahatsızlıklarına göre vitamin takviyesi yaparak koruması gerekmektedir.

Yüzdeki uyuşuklukların nedenleri
Stres
Depresyon
Hiperventilasyon
Panik atak
Enfeksiyon
Rengi
Diyabet
Herpes
İyme hastlaığı
Kan akışında aksatan uyuma

Gün içinde stresli ve çekilmez zamanlar yaşayan kişilerin yüz bölgelerinde kasılmalar meydana gelir. Yüz bölgeleri etkilenerek farklılıklar gözlemlenmelerine sebep olmaktadır. Uyunduğu zaman kan akışını etkileyecek durumlar ortaya çıkabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir