Menu

Zeytinyağı ile Saç Bakımı

Zeytinyağından faydalanarak saç bakımınızı yapmanız mümkündür. Doğal olarak saçlarınızın bakımını yapar, tedavisini uygular ve dışarıdan zarar görmesini önleyebilirsiniz. Egelilerin zeytinyağı ile buluşması ipeksi saçlarını ortaya çıkartıyor. Saçlarınız parlak, canlı ve gür şekilde herkesin gözüne hitap etmesi mümkündür.

Eski zamanlardan günümüze kadar zeytinyağı saçlarda kullanılmıştır. Doğal saç bakımınızı yapacaksanız zeytinyağı ile olacağını unutmayın. Doğada bulunan en saf ve sade hali ile saçlarınızı besler, korur ve saç diplerinde oluşabilecek rahatsızlıkları önlemektedir. Zeytinyağı ile beraberinde tüketilerek de faydalanılabilir.

Zeytinyağının faydaları
Saçlarda doluşan yıpranmaları, dökülmeleri önler
Saç diplerinin bakımını yapar, saçı düzenli kullanmanızı sağlar
Saç dökülmelerinde düzenli olarak kullanılmalı
Saçlara parlaklık ve canlılık katar

Zeytinyağlı saç maskesi
1 adet yumurta sarısı
Zeytinyağı
2 diş sarımsak

Sarımsağı eziniz, yumurta sarısı ile aynı kabın içinde çırpın zeytinyağını ilave ettikten sonra aynı işlemi tekrarlayın. Saç diplerinize fırça yardımı ile uygulayın, yaklaşık 2 saat bekleyiniz ardından ılık suyla yıkayınız. Haftada bir kez tekrarlanması gerekiyor.

Kuru saçlara maske
5 yemek kaşığı zeytinyağı
2 adet yumurta

Yumurta ve zeytinyağı karışımını yapınız. Saç diplerini boşluk kalmayacak şekilde sürünüz, bone ile saçlarınızı 20 dakika kaptıktan sonra ılık suyla durulayınız. Haftada iki kez tekrarlanmalıdır.

Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.