Genel Kültür

23 Nisan ile İlgili Yazı

23 Nisan 1920, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün olarak tarihe geçmiştir. Ulusumuzun yönetimi halkın iradesine bırakılmıştır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olduğu zamandır. Atatürk, Türk milletinin azim ve kararlılığını takdir etmiştir. Türk milletinin gösterdiği üstün başarından dolayı kendi geleceklerini kendilerinin belirleyeceklerini öngördü. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı ilan edilerek geleceğin büyükleri olan çocuklara armağan edilmiştir.

Bugünün çocukları, yarının büyükleri olacaktır ve ülke yönetiminde söz sahibi olacak kişilerdir. Ülke sorunlarına ve sorumluluklarına şimdiden hazırlık sahibi olan çocuklarımıza verilmiştir. Çocuklarımız bunun bilincinde olarak ülkemize sahip çıkarak karar vermeleri gerekir. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerinde çocuklara ileriye yönelik kendilerini yetiştirmeleri gerektiği vurgulanır.

23 Nisan Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Milletin olduğu gündür. Padişahlık yönetiminden kurtulan ülkemiz, kendi özgür iradesince vereceği kararlarla ülke geleceğini belirleyecek olmasıdır. Geleceğin çocukları bu ülkenin sahipleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu