Genel Kültür

Acımak İle İlgili Kompozisyon

İnsanlar merhametlidir, birbirlerine karşı daima güler yüzlü olarak yardımcı olurlar. Acıma duygusu ise merhametin getirdiği duygulardan birisidir. Acıyorsanız birisine o zaman içinizdeki değerlerin ortaya çıktığını görürsünüz.

Acıma duygusu bakış açısına göre farklılık gösterebilir. İnsanların düşmüş olduğu durumlar veya düşecekleri durumlara göre kafanızda şekillendirerek görebilirsiniz. Aklınızda olan düşünceler sizin görüşlerinizi şekillendireceğini unutmamalısınız. Engeli bir çocuğa karşı acıma duygusu ile yaklaşmak erdemli olur ama farklı görüş açılarından dolayı insanlar rahatsızlık duyabilirler. Her insan hayatı boyunca acınacak hale düşer, başkalarını onu bu durumda görmeleri içlerinde merhameti gösterir. Belirli bir düzeyde olması sahip olduklarımın kaybomasının önüne geçebilir. Bir insan acıma duygusunu ne zaman içinden kaybederse o zaman vicdanen sorumluluk taşımayarak yaptıklarından pişmanlık duymaz.

İnsanların acıma duygusu şefkat ya da merhamet olarak görülür. Hayvanlara karşı acıma duygusu geliştirilmesi onların eziyet edilmekten kurtulmalarını sağlarlar. Acıyan insanlar başkalarını zulümden kurtararak vicdanlarını rahatlatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu