Genel Kültür

Ağaçların Kesilmesi ile İlgili Kompozisyon

Ağaçlar ormanlarımızı oluşturarak doğal güzellikler sağlar. Huzurlu ve mutlu yaşam sürdürmemiz için ihtiyacımız vardır. Kendisinden olduğu kadar meyvesinden de faydalanıyoruz. Dünyamız için olmazsa olmazlar listemizde yer almaktadır. Eşsizliği ile hayatımızı güzelleştirerek rahat etmemizi sağlamaktadır.

Ağaçların faydası saymakla bitmez. Oksijenimizi verir, doğal afetlerden korur, barınak yapmamızı sağlar ve bizleri korurlar. Meyvemizi alarak sağlığımıza kadar görmezden gelsekte faydalı olmaktadır. Ağaçlar kesilerek yok olmamalıdır. Ormanların oluşması yüzlerce, binlerce yıl sürmektedir. Ağaçları kesilmesini önlemek için elimizden geleni yapmalıyız. Doğanın düzenini bozmamak için endüstriyel ağaçlar dikilerek kullanılabilir. Ormanların geleceğimiz olduğunu kabul ettiğimizde çaba gösterebiliriz. Gelecek nesillere çölleşmiş bir dünya, yeşilliklerin olmadığı sadece beton bloklar halinde dizilen binaları görmemeliyiz.

Doğamızın parçası olduğundan korunmalı, yeni ağaçlar dikerek doğamızı genişletmeliyiz. İnsanlar bilinçlendirilerek gerek kanunlar gerekte sağduyu ile ormanlarımızı genişletebiliriz. Şunu unutmamalıyız dünyamızın çöle dönmesinin önüne geçilmesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu