Genel Kültür

Aile Bağlarıyla İlgili Kompozisyon

Toplumun en küçük birimi olan aileler bir araya gelerek toplumu oluştururlar. Aile içindeki bireyler birbirlerine bağlar ile bağlı kalırlar. Her fert birbirlerine bağlı şekilde yaşamlarını devam ettirir. Aile içindeki huzur ve refah topluma yansır. Mutlu bir ailenin olması mutlu toplumun olmasına eşittir.

Anne ve babalar çocuklarına karşı nasıl davranış gösterirlerse o şekilde yetişirler. Sosyal yapı bakımından aileler birlikte zaman geçirerek zamanlarını değerlendirirler. Büyükanne, büyükbaba gibi çekirdek aile dışında birilerinin olması geniş aileyi beraberinde getirir. Aile birlik olarak toplumda var olabilir. Bireyler arasında bağların kuvvetli olması alenin zorlukları daha kolay aşmasında yardımcı olacaktır. Babalar evin geçimini sağlar annelerde evin idaresinde önemli rol üstlenir.

Köklü bir ağaç nasıl zor kış şartlarına direniyorsa sıkı bağlarla bağlanmış ailede öyledir. Zorlukların aşılmasında aile bireylerinin birbirlerine olan desteği ve yardımıyla mümkündür. Babası ve kardeşleri olmayan kişi yalnız yaşam sürdürür. Güçsüzdür ve aile desteğine asla sahip olamaz. Aile bireylerinin birbirlerine olan saygısı ve sevgisi istenilen noktaya ulaşılmasında en büyük desteği sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu