Teknoloji

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Onlarca marka ve modelin bulunduğu akıllı telefon piyasasında kullanıcılar tarafından kendileri için en ideal telefonun seçimi yeterince zor. Son model yüksek özellikleri olan telefonu almış olmanız en idealini aldığınız anlamına gelmez. Akıllı telefon alırken kendimiz için en idealini kendimize sorduğumuz iki soru ile belirleyebilir kullanmayacak olduğumuz bir çok özelliğe yapacağımız gereksiz harcamaları da engelleyebiliriz.

Kendinize sorun; Hangi amaçlarla kullanacağım. Hangisinin tüm özelliklerinin tamamını kullanacağım. Kullanmayacak olduğunuz özelliklere, hizmetlere gereksiz harcama yapmanız sizin için ideal olan telefonun ekseninden sizi uzaklaştıracaktır. Kullanımında cpu’sundan daha çok sizi ilgilendiren kısmı ram’ı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken telefonlar aşırı uygulama çalıştırır ne kadar yüksek performans vereni alsanız dahi büyük bir kısmı kullanıma gidecektir.

Özellikle en son teknolojiyi destekleyip desteklemediğini öğrenmek lazım. Yeni çıkan modeller bir kaç yıl sonraki teknolojiyi destekliyorsa eğer kullanılabilir. Bugün Note 4 modeline sahip olanlar sanal gözlüklü bakamamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu