Genel Kültür

Albert Einstein Neden Okuldan Atıldı

Albert Einstein, 14 Mart 1879 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatında başarıya koşan bilim adamlarından oldu. Nobel fizik ödülü olan bilim adamının okul hayatı oldukça zorluydu. Başarıya koşamazken büyük kayıpları oldu.

Konuşmakta zorluk çeken bilim adamlarından olmuştur. Annesi ve babası onun için oldukça kaygılanmıştır. Doktora götürülerek herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığı öğrenilmiştir. Zaman geçirmesi için babası ona pusula alır. Görünüşü ve gösterdikleri onun için merak uyandırarak araştırmaya koyulmuştur.

Okula başladıktan sonra verilen eğitimler kendisini rahatsız eder. Ezberci anlayışı kendisini rahatsız eder. Yüksek notlar almasına rağmen okul onun için doğru bir karar değildir. Zeki olmasına rağmen öğretmenler onun isyankar yapısını asla kabul etmemişlerdir. Yahudi bir ailenin çocuğu olması okulda nefreti üzerine toplamaktaydı. Okuldan öğretmeni tarafından kovulması onun hayatı için dönüm noktası olmuştur. Kendisini bilime vererek fizik kuralarını bulmuştur. Okul hayatında başarısızdı ama kendisinin öğretmeni oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu