Genel Kültür

Amacı Olmayanlar Rüzgârın Önündeki Yaprağa Benzer

Hayatımızda her insanın belli başlı amaçları olup bu yola ilerlerler. Amacı olmayan bir insan zamanını boşa geçirdiği gibi ne kendisine ne de başkasına yardımcı olabilir. Zaman boşa harcanmayacak kadar değerli olduğundan dolayı kullanımlarını bilmemiz gerekmektedir. Amacımız olmadığı zaman vaktimizi boş işlerle geçireceğimizden daha faydalı işlere yol ilerleyebiliriz.

Amacımız olmadığımız zaman, zamanımız boşa geçirdiğimiz gibi faydalı olamayız. Hedefimize ulaşmak için zaman ayarlanmalı ve bu yolda ilerlemeliyiz. Çok zaman alabilir ama amacımızı belirleyerek hedefimize ulaştığımız zaman karşılığını çok fazla şekilde alacağız. Ne yapacağımızı bilmeden amaçsız hareket etmek rüzgarın önünde savrulan yaprağa benzer. Sağa sola savrularak hayatımız devam eder. Kendimizi korumalı ve bu yolda devam etmemiz gerekir.

İnsanların amaçları olması onları istedikleri yöne doğru hareket etmelerini sağlar. Amacı olan kişiler hayattan zevk alarak onun yaşama tutulmasını sağlar. Hedefimiz olmadan yaşamak boş yaşamaya eş değer olur. Faydalı olarak en iyi bildiğimiz şeyleri yapmamız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu