Genel Kültür

Anadolu’nun Güzelliklerini Anlatan Kompozisyon

Anadolu toprakları birbirinden güzel medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Geçmişten günümüze uzanan kültürel ve doğal mirasları içine barındırır. Anadolu eski tarihi yer olduğundan her geçen gün kalıntılar bulunuyor. İnsanlık için bir geleceğin göstergesidir.

Güzellikleri saymakla bitmez, her bölgesinde eser, doğal mimari yapılar görülür. Anadolu’nun insanı da sıcak cana yakındır. Bağrına basarak misafirperverlik olarak ağırlamaktadır. Sonra uçsuz bucaksız bozkırlara sahip olarak insanlara huzur vermektedir. Ekinler ekilir, toprak biçilir ve değerleri en yüksek düzeyde hissedilmektedir. Her karış toprağın kendisine özgü yerleri ve alanları bulunmaktadır. Yaşanabilecek en güzel yerlere sahip toprakları göstermektedir. İnsanın görmek istediği, doğa ile iç içe olduğu gibi tarihe en yakın şekilde şahitlik edebilir.

Ege’nin, Karadeniz’in yeşillikleri insanı baştan çıkartacak kadar güzeldir. Yeşilin ve mavinin birleştiği nokta olmaktadır. İnsanların kendilerini iyi hissedeceği en güzel alanlara sahip yerlerdir. Vatan topraklarının dört köşesi antik kalıntılarla dolu olup kültürel anlamda medeniyetlerin beşiği sayılmaktadır.

5 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu