Genel Kültür

Ankara İle İlgili Kompozisyon

Ülkemizin başkenti olup büyük şehirlerimizdendir. Devletin yönetim organlarının tümü Ankara merkezli olarak toplanarak ülkemizin merkezi olarak yönetiminin yapıldığı noktadır. Siyasetçiler şehri olarak bilinip yönetimde çeşitli görevler yapar. Ankara coğrafi bakımdan İç Anadolu bölgesine bağlı olmaktadır. Denizi olmadığı gibi yaşamsal ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır. Kendisine özgü oyun havası, tiftik, keçisi, misket ve kedisi ile ünlüdür.

Tarih boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu topraklarındandır. Kültürü gelişmiş olduğu gibi günümüzde modernleşmesi ile bilinmektedir. Ülkenin başkenti oranın resmi yüzü olarak dışa açılmaktadır. Güzellik ve hizmet bakımından gelişmiş olması insanlar tarafından hoş karşılanır. Vatan toprakları olarak her tarafa yakın olduğu gibi koruma sağlanan noktadır. Ülkenin kaderini belirleyen o ülkenin topraklarından geçmektedir.

Ankara tarihi ile bizim kültürümüzü en derin şekilde yaşamamıza olanak sağlamaktadır. Taşına toprağına siyasetçilerin ayak bastığı, insanların refah olarak yaşadığı başkentimizdir. Tarihte önemli isimlerin ağırlandığı ve yaşandığı ilimizdir.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu