Genel Kültür

Anne Karnındaki Bir Bebeğe Ruhu Ne Zaman Veriliyor

Hadisi şeriflere göre yola çıktığımız zaman, çocuğun anne karnında oluşumu sağlandığı zaman ruhu üflendiği bilinmektedir. Hadisleri kaynak olarak alacaksak 120 günlük odlukları zaman canlandığı biliniyor, diğer hadislere göre 40 günlükken canlanmış olmasıdır. Tam olarak ne zaman canlandığını bilinmemektedir.

Araştırmalarda ruhun nefh edildiği ele alınıyor. Mesela çocuk aldırma kurumları olduğu zaman merak edilen ruhu olup canlanıp canlanmamasıdır. Araştırmalarda ruh hayatın şer’i naslardaki anlamına gelmektedir. Ruhun hayatta olduğunu gösterir. Biraz araştırma sonucunda elde ettiğimiz bilgilere göre ruhun verildiği zaman ilk 40 günden sonra olmasıdır.

Ayetlerden yola çıkarsak eğer kırkıncı günde üflendiğini daha iyi anlayabiliriz. Biçim verip kendisine ruhu üflediği bilinmektedir. Çoğu din insanı bu konuda kararsız kalarak bir şeyler söyleyememiştir. Bilindiği üzere ruhun üflenmesi kırkıncı günde gerçekleşmiştir. Tam anlamıyla bununla ilgili bilgi kuranda bulunmamaktadır. Doğru olmayan bilgilere de itibar edilmemesi gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu