Genel Kültür

Atatürk İle İlgili Kompozisyon

Atatürk, ülkemizi karanlıktan çıkartan ulu önderimizdir. Tekrar aydınlığa ulaştırarak barışın, eğitimin ve huzurun bulunduğu ülkenin temellerini atmış liderimizdir. Medeniyetler seviyesine yükselmemizde önemli çalışmalar yaparak hayatımızın güzelleşmesini sağlamıştır. Bir millet küllerinden tekrar doğmasını sağladı.

Bugün sahip olduğumuz haklar ve özgürlüklerin hepsini bize Atatürk sunmuştur. Türk milletinin azmi ile vatanımızı düşman işgalinden kurtarmıştır. Geleceğimizi aydınlatarak yükselmemizi sağladı. Yaşamında hep Türk milletinin yükselmesi için çabalamıştır. Hedeflerine ulaşırken Türk milletinin inançlarını dahi kazanmıştır. Onun peşinden giden Türk ulusları yükselişe ve bağımsızlıklarına olan adımları tek tek atmışlardır.

Bugün Atatürk’ü tanımayanlar ileride onun ne kadar büyük lider olduğunu anlayacaklardır. Atatürk sayesinde bugünkü hale ulaştık. İnançlarımız ve bağlılıklarımız doğrultusunda bize vatan topraklarında yaşamamızı sağlamıştır. Geleceğimiz için kendi yaşamından fedakarlık yapmıştır. Yükselmemizi ve gelişmemizi sağlayan Atatürk olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu